Aż z trzynastoma medalami wracają zawodnicy TKS-u z Mistrzostw Śląska Seniorów, Juniorów i Młodzików, które odbyły się 18 marca w Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej. W Mistrzostwach, w których wystartowało ponad 200 zawodników z kilkudziesięciu klubów złote medale wywalczyli...

Marta Lubos (-65 kg seniorek), Kamil Szołtysik (-65 kg seniorów), Artur Dymarczyk (-80 kg seniorów), Marek Wolny (+80 kg seniorów) oraz junior Rafał Balbierz w rozgrywanej po raz pierwszy kategorii otwartej w formule olimpijskiej WKF. Ze srebrnymi medalami wracają seniorzy: Sandra Nowak (-55 kg), Szymon Grzegorzyca (-65 kg), Rafał Zając (+80 kg) i Kamil Szołtysik (open WKF). Brązowe medale stały się udziałem Szymona Grzegorzycy (open WKF seniorów), Rafała Balbierza (-65 kg juniorów) oraz Mateusza Mrachacza (-65 kg juniorów młodszych) i Patryka Świndera (-60 kg juniorów młodszych). W klasyfikacji drużynowej seniorów TKS zajął zdecydowanie pierwsze miejsce, a w klasyfikacji klubowej obejmującej także wszystkie kategorie juniorów i młodzików trzecie miejsce. Bez medali tym razem wracają juniorzy oraz młodzicy: Marek Szorek, Korol Zientek, Julia Hajduk, Alicja Rybak i Xewery Dróżdż, którzy odpadli w eliminacjach lub ćwierćfinałach.

shihan Bogdan Lubos: Ilość medali bardzo cieszy. Cieszą zwłaszcza medale młodych zawodników Kamila Szołtysika, Szymona Grzegorzycy czy Rafała Balbierza, którzy wywalczyli po dwa medale, w tym medale w rozgrywanej po raz pierwszy formule olimpijskiej. W seniorach potwierdziliśmy swoją dominację na Śląsku. Doświadczeni Artur Dymarczyk i Rafał Zając potwierdzili swoje pozycje sprzed roku, a dla trójki naszych zawodników, którzy wystartują już za trzy tygodnie na Mistrzostwach Europy Seniorów w Danii był to start kontrolny. Wypadł bardzo dobrze. Dla nich wynik był mniej istotny. Ważna była realizacja założeń taktycznych. Zawodnicy prawie w 100% zrealizowali zakładane cele. Mimo, że są jeszcze w trak-ie ciężkich treningów i forma ma przyjść za trzy tygodnie, to Marta Lubos i Marek Wolny wygrali swoje kategorie, a Sandra Nowak pokonała w półfinale byłą Mistrzynię Europy Agatę Zjawińską, a w finale po kontrowersyjnym werdykcie uległa innej utytułowanej zawodniczce Darii Szefer. Cała trójka będzie w Danii walczyć o najwyższe cele.

Tak liczny start w Mistrzostwach Śląska jak i w innych Turniejach w kraju i zagranicą nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego Gminy Tarnowskie Góry. Gmina Zbrosławice współfinansuje z kolei starty Marka Wolnego. Bardzo dziękujemy za tą pomoc.