Od stycznia do października zawodnicy TKS-u wywalczyli aż 31 medali imprez Mistrzowskich w kraju i za granicą. W pierwszym półroczu docelowymi imprezami były Mistrzostwa Europy w kategoriach wagowych dwóch najmocniejszych organizacji Karate Kontaktowego w Europie i na Świecie: EKO (European Karate Organization) w Tbilisi 13-14.05.16 oraz KWU (Kyokushin World Union) w Belgradzie 12.06.16. Od początku sezonu znakomitą formę prezentowali .... ... Marta Lubos, Marek Wolny i Sandra Nowak, którzy praktycznie z każdego startu wracali z medalami. Marta Lubos i Marek Wolny, którzy kwalifikację do Mistrzostwach Europy uzyskali na podstawie rankingu, rozpoczęli starty od bardzo silnie obsadzonych Turniejów „Diamond Cup” (Antwerpia 13.02.16) i Międzynarodowych Mistrzostw Francji „French Open” (Lille 2-3.04.16). W Antwerpii obydwoje stanęli na najniższym stopniu podium, a z Francji Marta wróciła ze złotym, a Marek  ze srebrnym medalem. Sandra Nowak o kwalifikację do Mistrzostw Europy musiała walczyć w Turnieju Kwalifikacyjnym (Tarnowskie Góry 23.03.16), w którym wywalczyła złoty medal. Ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy były Mistrzostwa Polski Seniorów PZK (Chełm 9.04). Marta wywalczyła w tych Mistrzostwach złoty medal, a Marek Wolny srebrny. W klasyfikacji drużynowej TKS „Karate” wywalczył tytuł Wicemistrza Polski.

W Mistrzostwach Europy w Tbilisi wśród 328 zawodników z 22 krajów wystartowała ostatecznie czwórka zawodników TKS-u. Marta Lubos (-55 kg seniorek) i Sandra Nowak (-50 kg seniorek) w znakomitym stylu wywalczyły brązowe medale. Nie powiodło się tym razem Markowi Wolnemu (-85 kg seniorów) i Kamilowi Szołtysikowi (-65 kg juniorów), którzy odpadli w eliminacjach.

Marta i Marek zanotowali równie udany start podczas Mistrzostwach Europy Federacji KWU. W Belgradzie wystartowało 165 zawodników z 26 krajów reprezentujących praktycznie wszystkie najważniejsze organizacje Karate kontaktowego z Europy. Każdy kraj mógł być reprezentowany tylko przez jednego zawodnika w każdej kategorii wagowej. Marta Lubos po pokonaniu dwóch medalistek Mistrzostw Świata, dopiero w finale, po bardzo wyrównanej walce i dwóch dogrywkach musiała uznać wyższość bardzo utytułowanej Litwinki Ingi Mikstatite. Marek Wolny dotarł do półfinału, gdzie uległ po dogrywce Rosjaninowi Artemowi Semenowowi.

W pierwszym półroczu zawodnicy TKS-u wystartowali jeszcze w Mistrzostwach Polski PFKS, Mistrzostwach Śląska oraz Międzynarodowych Turniejach „Carpathia Cup” i „Kobierzyce Cup”. Medale w tych Turniejach wywalczyli: Sandra Nowak, Damian Jaśkiewicz, Kamil Szołtysik, Karol Zientek, Artur Dymarczyk, Łukasz Baron, Krzysztof Mesjasz, Jakub Rogo-ziński, Marek Szorek i Kacper Latusek.

Głównymi imprezami drugiej części 2016 roku dla najlepszych zawodników są Puchar Europy (w kategoriach wagowych) i Mistrzostwa Europy Open (bez podziału na wagi). Dla pozostałych zawodników główną imprezą będzie Puchar Polski, który odbędzie się w Ciechanowie 10 grudnia.

Puchar Europy Seniorów odbył się w Szolnok na Węgrzech 3 września i wystartowało w nim 88 zawodników z 14 krajów. Wśród wielu utytułowanych zawodników wystartowała dwójka zawodników TKS „Karate”: Sandra Nowak (-50 kg) i Marek Wolny (-85 kg). Obydwoje stoczyli po kilka świetnych walk i w znakomitym stylu wywalczyli złote medale. Równie udany start zanotowali na Międzynarodowych Mistrzostwach Szwecji „Swedish Open” (Goteborg 24.09.16) Marta Lubos (-65 kg) i Marek Wolny (+80 kg), którzy nie mieli sobie równych i po bardzo dobrych walkach wywalczyli złote medale.