Skip to main content
  • Newsy

Nasi górą w Mistrzostwach Polski Open!

Trzy medale indywidualnie (2 złote i srebrny) i złoto drużynowo. To dorobek zawodników TKS-u na Mistrzostwach Polski Seniorów Open i Juniorów Młodszych rozegranych w tarnogórskiej hali AIG 20 października 2018... /wyniki: seniorzy;  juniorzy młodsi/galeria/

W „królewskiej” kategorii otwartej kobiet Marta Lubos nie miała sobie równych. W finale pokonała wielokrotną medalistkę Mistrzostw Świata i Europy, obrończynię tytułu – Agatę Winiarską z Wrocławia. Wśród mężczyzn Marek Wolny po świetnych walkach także awansował do finału. Tam jednak nie dał rady aktualnemu Mistrzowi Europy Maciejowi Mazurowi z Warszawy. W kategorii do 80 kg seniorów +35 lat, znakomity powrót na maty zanotował Michał Tarasiewicz. Nasz utytułowany zawodnik wywalczył w świetnym stylu złoty medal. Nie powiodło się tym razem startującemu w kategorii otwartej mężczyzn Arturowi Dymarczykowi oraz juniorom Patrycji Tarasiewicz, Maksymilianowi Skowronowi i Mateuszowi Mrachaczowi, którzy odpadli w eliminacjach lub ćwierćfinałach. Drużynowo TKS „Karate” wywalczył złoty medal przed Wrocławiem i Warszawą. W Mistrzostwach wystartowało 241 zawodników z 81 klubów.